Home » Hírek » Almaszüreten jártunk

Almaszüreten jártunk

Elérkezett az őszi betakarítások között az alma betakarítás ideje is. Eddig csak szőlőhegyen voltunk, terveink szerint más hellyel is meg akartuk ismertetni a gyerekeket. Az alma-témát is feldolgoztuk az ősz kincsei témakörből, ezzel kapcsolatos, új élményben volt részük óvodásainknak, almaszüreten voltunk. Ezzel a kirándulással emlékezetes élményt biztosítottunk gyermekeink számára. Sokan még nem láttak almáskertet, azt gondoltuk, a fák magasak, kérdezték a gyerekek, hogyan fogunk fára mászni. Odaérve mindannyian meglepődtünk a kicsi almafák láttán. Hosszú sorokban különféle fajtájú fák álltak, roskadásig tele voltak almával, alattuk, a földön is hevert a sok alma. Emlegettük is Holleanyó meséjét, amikor a fa kéri a lányt: „Szedj le, szedj le, minden almám megérett már!”

Az ősz témakört sokrétűen, komplexen dolgoztuk fel, az őszi megfigyelések, tapasztalatszerzések megalapozták az évszak ismeretét, a beszélgetések során a gyermekek emlékeiket felidézték, elmesélték tapasztalataikat. Alma témájú meséket meséltünk, dalokat énekeltünk, almanyomatot és képeket készítettünk.

Hart Zsuzsanna

 _dsc0280a

Képek: Almaszedés

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.