Home » Programok

MÁJUSI TERVEZETT PROGRAMOK

Május 9-10. (szerda, csütörtök)

Anyák napi ünnepség

Nyuszi csoport, Darázs csoport – május 9. szerda 16:00

Bocsok csoport, Cica csoport – május 10. csütörtök 16:00

Május 12. (szombat)

Óvodás duatlon verseny

Jelentkezés a Nyuszi csoportban Erika néninél!

Május 26. (szombat)

Pindur Pandúr Országos Bicikli- és KRESZ verseny

Bővebb információ a Cica csoportban.

Május 28. (hétfő)

Mikola Péter gyereknapi, zenés műsora

Május 31. (csütörtök)

Ballagás és évzáró 15:30-

ÁPRILISI TERVEZETT PROGRAMOK

Április 9. (hétfő)

Portéka Színház tavaszi előadása

Április 16-17. (hétfő, kedd)

Nyílt nap a leendő óvodásainknak és szüleiknek 16:30-tól

Április 23-27. (hétfőtől péntekig)

Óvodai beiratkozás

MÁRCIUSI TERVEZETT PROGRAMOK

Március 19-21. (hétfőtől szerdáig)

A Víz Világnapjának ünneplése

Március 22. (csütörtök)

Mikola Péter zenés műsora március 15. alkalmából

Március 24. (szombat)

Kerületi váltóverseny, a Cica csoport nagycsoportosainak képviseletében

FEBRUÁRI TERVEZETT PROGRAMOK

Február 2. (péntek)

Medve nap

Ezen a napon kiderül, vajon a medve meglátja-e a saját árnyékát, avagy kint marad vagy visszabújik a barlangjába?

A gyerekek hozhatják a kedvenc plüss mackóikat, az udvaron pedig együtt megnézzük, mit látnak a macik.

Február 6. (kedd)

Farsang

Szeretettel várjuk a szülőket, és a jelmezbe bújt gyerekeket egy közös farsangi mulatságra!

JANUÁRI TERVEZETT PROGRAMOK

Január 17. (szerda)

Vidám Társulat előadása

Január 25. (csütörtök)

Szülői értekezlet az iskolaérettségről és az iskolai beiratkozásról. Várjuk a nagycsoportos gyerekek szüleit!

Boldog, sikerekben gazdag új évet kívánunk minden kedves óvodásnak, és szülőnek!

DECEMBERI TERVEZETT PROGRAMOK

December 6. (szerda)

Mikulás nap, Bóbita Band zenés műsora

December 20. (szerda)

Karácsonyi ünnepség

NOVEMBERI TERVEZETT PROGRAMOK

November 7. (kedd)

Jubileumi ünnepség

A Zöldecske Tagóvoda 40. születésnapját ünnepeljük, melyre szeretettel várjuk régi óvodásainkat is! Program kezdés: 10:00. Minden csoport műsorral készül, emellett fotókiállításunkat is megtekinthetik vendégeink.

November 6-10. (hétfő-péntek)

Márton hagyományőrző hét

A legenda szerint Szent Márton a mai Szombathely városában látta meg a napvilágot. A római császár katonájaként szolgáló Márton egy hideg téli estén odaadta meleg köpenyének felét egy koldusnak. Aznap éjszaka álmában megjelent Jézus a koldus alakjában. Innentől kezdve pedig fordulat állt be Márton életében: Isten szolgálatába állt. Jóságáról már élete során is legendák keringtek, s az alázatos misszionáriust püspökké akarták szentelni. Mikor ennek hírét vette, az érte jövő küldöttek elől a szolgalelkű Márton a ludak óljában bújt el. A szárnyasok azonban gágogásukkal, szárnyuk verdesésével óriási zajt csaptak, így elárulták Márton rejtekhelyét. Végül Mártont 371-ben püspökké szentelték és haláláig, 398-ig Tours-ban segítette a rászorulókat.

A Márton nap a 40 napos adventi böjtöt megelőző utolsó nap, amikor a jóízű és gazdag falatozás, vigasság megengedett. Ezen a napon rendszeresek voltak a lakomák, bálok, vásárok. Ma is sok helyen táncos mulatságot csapnak, ahol az asztalról nem hiányozhat egy libafogás és az újbor.

November 28. (kedd) 16:00fabric-christmas-tree-wall-sticker

Adventi barkácsolás

Szeretettel várunk minden óvodást és szülőt egy közös, jó hangulatú barkácsolásra!

November 29-30. (szerda-csütörtök)

Adventi vásár

Megvásárolhatóak a gyerekek által készített díszek, képeslapok, finomságok, valamint a szülők által felajánlott karácsonyi kellékek. Ezen a két napon a gyerekek árulják portékájukat, a bevétel pedig óvodánk alapítványába kerül.

2 untitled

OKTÓBERI TERVEZETT PROGRAMOK

Október 2-6 (hétfő – péntek)

Állatok Világnapja

4111111121051028_allatok_vilagnapja

Hagyományos ünnepeink mellett jelentős szerepet kapnak a Zöld ünnepek is. Ezen a napon/ héten játékos foglalkozások keretében az Állatok Világnapja kapja a központi szerepet, amikor is barátainkról, az állatokról beszélgetnek az óvónénik a gyerekekkel és érdekesebbnél érdekesebb állatokkal kapcsolatos ismeretekkel és játékokkal bővítik tudásukat. Szó kerül majd a ,, nem szeretem állatokról is”, s az ezzel kapcsolatos személyes élményekről.

Szívesen fogadunk:

• állatokról szóló képeskönyveket
  • állatképeket
  • otthoni háziállatról fényképet

Október 4. (szerda)

Szülői értekezlet – 17 óra

szülői-értekezletMinden szülő megjelenésére feltétlenül számítunk!

Téma:

• Óvodánkban folyó nevelő-oktató munka
  • Fontos tudnivalók a 2016/2017-es nevelési évre
  • Csoportos óvodapedagógusok az adott csoport napirendjéről, szokásairól tájékoztatják a szülőket

Október 7. (szombat)

Futatok

Kisebb óvodásaink nevezhetnek szüleikkel együtt, kísérős futamban, a nagyobbak, bátrak pedig egyedül is teljesíthetik a távot.

untitled

SZEPTEMBERI TERVEZETT PROGRAMOK

Augusztus 29-31. (kedd-csütörtök)

Szülős beszoktatás

Új óvodásaink számára szülős beszoktatást tartunk. A három nap folyamán a gyerekek megismerkedhetnek szüleikkel együtt az óvoda környezetével, a játékokkal, valamint az óvónénikkel és dajka nénikkel is.

Szeptember 1. (péntek)

Nevelés nélküli munkanap

Az óvoda nevelőtestülete évnyitó értekezletet tart, ezért pénteken nevelés nélküli napot tartunk. Megértésüket köszönjük!

Szeptember 29. (péntek)

Séta az óvoda környéken, gesztenyegyűjtés – természetélmény

166272149gesztenyejhfg

A séta során megfigyelhetik a gyerekek az őszi természet változásait, az őszi jelenségeket miközben gesztenyéket, illetve különböző fák sárgában, vörösben, barnában pompázó faleveleit gyűjtögethetik.

Kérjük, hogy a programnak és az időjárásnak megfelelő ruhába öltöztessék gyermeküket.

KÉRJÜK, AJÁNLJA FEL ADÓJÁNAK 1%-át ÓVODÁNKNAK

ZÖLDECSKE ALAPÍTVÁNY