Home » Hírek » A hang világnapja a kerületi logopédusok szervezésében

A hang világnapja a kerületi logopédusok szervezésében

A hang világnapját 2003 óta ünnepeljük minden év április 16-án, melynek célja az emberi hang fontosságának hangsúlyozása.
A kezdeményezés fül-orr-gégészek, beszéd- és nyelvi patológusok javaslata alapján indult el.
A világnap alkalmából rendezett események az emberi hangot, a beszédet, éneket vizsgáló tudományokra – az akusztikára, a pedagógiára, a biológiára, a matematikára, a műszaki tudományokra – hívják föl a figyelmet.

A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat logopédiai munkacsoportja 6. alkalommal szervezett zenés programot az ünnep alkalmából a kerület 6-7 éves gyermekei számára.

Idén Zsigmond Tamara szinkronszínésznő, a Kaposvári Egyetem logopédus hallgatója két papírszínházas mesét (A soknevű macska és A brémai muzsikosok) adott elő. Majd Turi András pedagógus, Turiné Jámbor Rita logopédus és családja tartott zenés foglalkozást a gyerekek számára, ahol népi fúvós-, húros- és ütős hangszereket szólaltattak meg, megtáncoltatva, megénekeltetve a gyerekeket.

Szabó Edit Boglárka – Hart Zsuzsanna

Képek, videó: A hang világnapja 2019

Budafok-Tétény, Bp. XXII. – a hang világnapja a Szelmann Házban

57251119__na honlap

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.