Home » Hírek » Tűzoltók jártak óvodánkban

Tűzoltók jártak óvodánkban

Május 4-e a tűzoltók védőszentje, Szt. Flórián napja.

Flórián római katonatiszt volt, aki a legenda szerint hatalmas tűzvésztől mentette meg embereit. A tűzoltók számára Flórián a tűzoltó munka lényegét testesíti meg: az állhatatosságot, becsületet, embertársaik megsegítését.

Ezek az erények számunkra is fontosak, valamint ismerve óvodásainkat, tudjuk, hogy nagy kíváncsiság övezi e hősöket.

Mi is elhívtuk óvodánkba a tűzoltókat, akik meséltek a gyerekeknek munkájukról, megismerkedhettek felszerelésükkel, eszközeikkel, szerszámaikkal, azok használatával, a tűzoltással, a tűz megelőzésével.

Minden gyermek beöltözhetett tűzoltónak, tűzoltókabátot kapott, nemcsak megmutatták autójukat, be is ülhettek a hatalmas piros tűzoltóautóba.

Játékosan mutatták be mi egy igazi tűzoltó feladata, majd tűzoltási gyakorlat következett, tálcatűz-oltás kézi tűzoltó készülékkel, melyben óvodapedagógusaink is részt vettek.

A program során sok hasznos dolgot tanulhattak óvodásaink.

Képek: Tűzoltók az óvodában

_DSC1819a