Home » Hírek » Madárkarácsony

Madárkarácsony

Idén is megrendeztük a nagysikerű madárkalács készítő délutánunkat.

Sok család látogatott el idén is a tornaterembe, ahol madáreleséget készítettünk közösen a gyerekekkel és a szülőkkel.

Készítettünk: madáreleséget wc papír gurigára “ragasztott” magokból,tojástartóból készítettünk madáretetőt, drótra fűztünk almát, tököt, répát, valamint volt lehetőség barkácsolásra is, madárkát és madáretetőt készíthettek a lelkes résztvevők

Ezek az eleségek pénteken kerülnek ki az udvarra a madarak nagy örömére.

Természetesen, ha a most készült finomságok elfogynak, a mindig kint lévő etetőket folyamatosan feltöltjük és várjuk  a hozzánk látogató madarakat.

Óvodánk egyébként madárbarát, több cinkeodú és veréblakótelep is van az udvaron. Időnként a homokozó tetején megmaradt tócsákban fürdőző madarakat lesünk meg, de hétfő reggel egy aranyos kis vörösbegy örvendeztette meg az egyik csoport gyerekeit azzal, hogy sokáig nézelődött a teraszunkon. :)

Etessétek Ti is a madarakat!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.