Home » Magunkról

Magunkról

Tagóvoda pedagógiai programja (módszertani ajánlás)
Napocska óvoda  XXII.Ker. Egyesített Óvoda

Napocska Napközi Tagóvoda

Bemutatkozás : Óvodánk csendes, távol a forgalmas utak zajától, öreg fák között megbújva várja meleg családias légkörével az ide érkező gyermekeket. Madárbarát óvoda címet 2006-ban elnyertük a MME-től. A csoportszobáink alapterületét galériák építésével növeltük meg. A tárgyi feltételeinket gazdagítottuk a sikeres pályázatokkal és a „Gyermekmosoly” alapítványunkba évente befolyó adók 1% – val, így sokféle fejlesztőeszköz, játék, áll a gyerekek rendelkezésére,. Az udvara, árnyat adó fák alatt EU-s szabványnak megfelelő játékokkal van betelepítve, amelyek a gyermekek mozgását fejlesztik. Átjárható, lehetőséget ad a különböző életkorú gyermekcsoportok és testvérek együttlétére, valamint a testnevelési foglalkozások szervezésére. Óvodánk öt gyermekcsoporttal (103 fő gyermek) működik, azonos életkorú csoportokkal.

Nevelési célunk : Óvodai Nevelés Országos Alapprogramja alapján a gyermek képességeihez, fejlődési üteméhez alkalmazkodó komplex személyiségfejlesztés. Helyi óvodai programunk a tevékenységközpontú nevelési programra épül, amely szerint játékos tevékenységekbe ágyazva tervezzük és szervezzük nevelési feladatainkat, óvodásaink testi-lelki szükségleteinek megfelelően.

Feladatunk,: A gyermekek érdeklődésére, kíváncsiságára alapozva olyan változatos tevékenységeket biztosítsunk, melyeken keresztül tapasztalatokat szerezhetnek az őket körülvevő természeti, tárgyi, emberi környezetről.Óvodapedagógusaink magas fokú szakmai ismerete változatos, széles körű ismeretanyaghoz juttatják gyermekeinket. Az ismeretek nyújtása játékba ágyazva, az életkori sajátosságok figyelembevételével valósul meg. Nagy gondot fordítunk a gyermekek részképesség fejlesztésére a sikeres, zökkenőmentes iskolakezdés érdekében. A munkaközösségünk gyermek szeretete, gyermek iránt érzett felelőssége, az elapadhatatlan játékkedvünk elősegítik a gyermekek kiváncsiságának kielégítését. Az ésszerű szabályok betartása melett megteremtik a gyermekek szabad kommunikációját a nyitott személyiségük kialakulásához. Óvodánk több évtizede kialakult hagyományokkal rendelkező intézmény. Ünnepeink, megemlékezéseink sok-sok vidám percet, élményt nyújtanak a gyermekeknek, ami maradandó emlékként beépül az érzelmi világukba. Az óvoda mindennapi életét is sok közös élménnyel, kirándulással gazdagítjuk.Az óvodánkról kialakított pozitív kép fenntartására törekszünk. A szülők számára betekintési lehetőséget biztosítunk az óvoda mindennapi életébe, ezzel is segítve a gyermekek érzelmi biztonságát, kiegyensúlyozott családias légkör megteremtését.

Általános tudnivalók:

Alapítvány neve: Gyermekmosoly Alapítvány
Címe: . 1225 Budapest, Napközi utca 2
Ország: Magyarország
Adószáma

Adószáma: 19677615-1-43

Létrehozva

1991. 10 .22.

Napocska Napközi tagóvodába járó gyermekek javára

Létrehozás célja

•    nevelés-oktatás anyagi-technikai feltételeinek javítása
  •    sporteszközök vásárlása
  •    szemléltető eszközök beszerzése
  •    egészséges életmódra nevelés
  •    környezet- és természetvédelmi nevelés
  •    szabadidős tevékenység támogatása

Köszönjük a szülők támogatását, a 2015 évben a befolyt 1% -ból a gyermekeknek fejlesztő játékok, óvodai asztalok vásárlására használtuk fel. A 2016 évben az óvoda bútorzatának cseréjére szeretnénk felhasználni a befolyó összeget.

Óvoda nyitvatartása:

A hét minden napján: 6:00- 18:00-ig tart nyitva.

Nyári zárva tartási rend:

2018.07.16-08.10.

Ebédbefizetés