Home » Magunkról

Magunkról

Óvodánk a XXII. Kerületi Egyesített Óvoda Huncutka Tagóvodája. Intézményünk a kerület egyik legszebb részén, a Rózsakerti lakótelep közvetlen szomszédságában található. Az óvoda épülete műemlék jellegű. Josipovich horvát bán kúriája volt.

A klasszicista stílusban épült, volt községháza nyitott teraszán keresztül juthatnak gyermekeink, a csendes, jó levegőjű szép, parkos kertünkbe. A fedett terasz alkalmat ad rossz idő esetén is a szabadban való tartózkodásra. A változatos terepviszonyokkal rendelkező udvarunk nagy részét bokrokkal tarkított pázsit borítja. A sík terület egy része betonozott, itt biciklizhetnek, rollerozhatnak, motorozhatnak a gyerekek. A korszerű  mászókákon kedvükre mozoghatnak a gyerekek. Nagyobb rész, focizásra, különböző mozgásos-, és versenyjátékokra,a dombos terület jó idő esetén csúszásra, mászásra, gurulásra, futkározásra, télen szánkózásra alkalmas.

Minden csoportnak külön homokozója van. A gyerekeknek biztosítjuk az átjárhatóságot. Átmehetnek a másik csoportban tartózkodó barátaikhoz.

Az óvodánk négy csoporttal működik, osztott és részben osztott csoportszervezésben.

Szeretetteli, biztonságot nyújtó, érzelmekben gazdag tevékeny óvodai életet kívánunk biztosítani a reánk bízott gyermekeknek.

Programunk egyik kiemelt területe az egészséges életmódra nevelés, amire komoly hangsúlyt fektetünk. Az egészséges életmódra nevelés magába foglalja az egészség védelméhez szükséges környezet, és eszköz rendszer biztosítását, a gyermeki egészség védelmét, a prevenciós munkát.

A szükségletek kielégítésével biztosítjuk a gyermekek egészséges fejlődését. Fontosnak tartjuk a gyermekek testi komfortérzetének, egészséges életmódjának, egészségvédő szokásainak kialakítását.

Programunkban helyet kapott a bioprogram is, amelyben a következő fontos feladatot tűztünk ki magunk elé:

• A gyermekek egészséges táplálkozásának biztosítása.
  • Az óvodai étkezések kiegészítése friss zöldségekkel, gyümölcsökkel, amit mindennap biztosítunk óvodásainknak.
  • Minden évszakban szervezünk mozgásos tevékenységgel összekötött sétákat, kirándulásokat.
  • Prevenciós munkánk: légúti betegségek megelőzése gyakori szellőztetéssel, párologtatással, aromamécses használatával.

A másik kiemelt terület az anyanyelvi nevelés, amely az egész óvodai élet folyamán valamennyi tevékenységben megjelenik. Fontosnak tartjuk, az anyanyelvi készségek fejlesztését és gazdagítását tevékenységek által, amelyben a gyermekek megtanulják, gyakorolják, megismerik, és használni tudják anyanyelvüket.

Programunk legfőbb célkitűzése, hogy egyszerre, egy időben kevesebbet, de minőségben mégis több ismeretet kapjanak a gyerekek. Ennek elsődleges terepe a játék és a teljes óvodai élet.

A gyermekeket figyeljük, és hozzájuk igazítjuk a követelményeket. Sikerélményekhez juttatjuk őket, mert ez önbizalmat ad a nehezebb problémahelyzetek megoldásához.

Pedagógiai hitvallásunk: A családi nevelést kiegészítve, a vonzáskörzetünkben élő, különböző szociális háttérrel rendelkező 3-7 éves korú gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlesztésére, gyermeki személyiségük kibontakoztatására törekszünk, sokoldalú tapasztalatszerzésen keresztül.

Ovi kép

Általános tájékoztató

Óvodánk nyitvatartási ideje: 6:00-17:30

Befizetés rendje:

Teljes befizetés összege:Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzatképviselő-testületének 26/2014. (XII.15.) önkormányzati rendelete alapján:

Óvodai étkeztetés térítési díja

4. uzsonna térítési díja: 63 Ft 17 Ft 80 Ft

2018/2019. nevelési év programkínálata

Kedves Szülők!

Az alábbi hivatkozásra kattintva, megtekinthetik óvodánk 2018/2019. nevelési évi programkínálatát.
2018-2019 évi programok

Munkaszüneti napok a 2018/2019-es nevelési évben:

2018. október 23. (kedd)
2018. november 1. és 2. (csütörtök és péntek)
2018. december 24-25-26 (hétfő-kedd-szerda) KARÁCSONY
2019. január 1. (kedd)
2019. március 15. (péntek)
2019. április 19. és 22. (péntek és hétfő) HÚSVÉT
2019. május 1. (szerda)