Home » Magunkról

Magunkról

Szülői kérelem hosszabb idő igazos

2019_11_05 12_36 Office Lens2019_11_05 12_36 Office Lens (1)2019_11_05 12_37 Office Lens

Óvodánk a XXII. kerületi Egyesített Óvoda Huncutka tagóvodája. Intézményünk a kerület egyik legszebb részén, a Rózsakerti lakótelep közvetlen szomszédságában található. Az óvoda épülete műemlék jellegű. Josipovich horvát bán kúriája volt.

A klasszicista stílusban épült, volt községháza nyitott teraszán keresztül juthatnak gyermekeink, a csendes, jó levegőjű szép, parkos kertünkbe. A fedett terasz alkalmat ad rossz idő esetén is a szabadban való tartózkodásra. A változatos terepviszonyokkal rendelkező udvarunk nagy részét bokrokkal tarkított pázsit borítja. A sík terület egy része betonozott, itt biciklizhetnek, rollerozhatnak, motorozhatnak a gyerekek. A korszerű  mászókákon kedvükre mozoghatnak a gyerekek. Nagyobb rész, focizásra, különböző mozgásos-, és versenyjátékokra,a dombos terület jó idő esetén csúszásra, mászásra, gurulásra, futkározásra, télen szánkózásra alkalmas.

Minden csoportnak külön homokozója van. A gyerekeknek biztosítjuk az átjárhatóságot. Átmehetnek a másik csoportban tartózkodó barátaikhoz.

Az óvodánk négy csoporttal működik, osztott és részben osztott csoportszervezésben.

Szeretetteli, biztonságot nyújtó, érzelmekben gazdag tevékeny óvodai életet kívánunk biztosítani a reánk bízott gyermekeknek.

Programunk egyik kiemelt területe az egészséges életmódra nevelés, amire komoly hangsúlyt fektetünk. Az egészséges életmódra nevelés magába foglalja az egészség védelméhez szükséges környezet, és eszköz rendszer biztosítását, a gyermeki egészség védelmét, a prevenciós munkát.

A szükségletek kielégítésével biztosítjuk a gyermekek egészséges fejlődését. Fontosnak tartjuk a gyermekek testi komfortérzetének, egészséges életmódjának, egészségvédő szokásainak kialakítását.

Programunkban helyet kapott a bioprogram is, amelyben a következő fontos feladatot tűztünk ki magunk elé:

• A gyermekek egészséges táplálkozásának biztosítása.
  • Az óvodai étkezések kiegészítése friss zöldségekkel, gyümölcsökkel, amit mindennap biztosítunk óvodásainknak.
  • Minden évszakban szervezünk mozgásos tevékenységgel összekötött sétákat, kirándulásokat.
  • Prevenciós munkánk: légúti betegségek megelőzése gyakori szellőztetéssel, párologtatással, aromamécses használatával.

A másik kiemelt terület az anyanyelvi nevelés, amely az egész óvodai élet folyamán valamennyi tevékenységben megjelenik. Fontosnak tartjuk, az anyanyelvi készségek fejlesztését és gazdagítását tevékenységek által, amelyben a gyermekek megtanulják, gyakorolják, megismerik, és használni tudják anyanyelvüket.

Programunk legfőbb célkitűzése, hogy egyszerre, egy időben kevesebbet, de minőségben mégis több ismeretet kapjanak a gyerekek. Ennek elsődleges terepe a játék és a teljes óvodai élet.

A gyermekeket figyeljük, és hozzájuk igazítjuk a követelményeket. Sikerélményekhez juttatjuk őket, mert ez önbizalmat ad a nehezebb problémahelyzetek megoldásához.

Pedagógiai hitvallásunk: A családi nevelést kiegészítve, a vonzáskörzetünkben élő, különböző szociális háttérrel rendelkező 3-7 éves korú gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlesztésére, gyermeki személyiségük kibontakoztatására törekszünk, sokoldalú tapasztalatszerzésen keresztül.

Ovi kép

Általános tájékoztató

Óvodánk nyitvatartási ideje:

Hétfő: 6:00-17:30

Kedd: 6:00-17:30

Szerda: 6:00-17:30

Csütörtök: 6:00-17:30

Péntek: 6:00-17:30

Befizetés rendje:

Teljes befizetés összege:Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzatképviselő-testületének 26/2014. (XII.15.) önkormányzati rendelete alapján:

Óvodai étkeztetés térítési díja

2020. évre vonatkozó befizetési napok