Home » Magunkról

Magunkról

Tagóvodánk Budafok felsővárosában található, mely nyugodt, csendes környék. Udvarunk fás-ligetes, mely a gyermekek szabadidős tevékenységeinek ideális helyszíne. A felújított udvaron az udvari játékok az EU normáknak megfelelő játékokra lettek lecserélve a fenntartó által. Csoportszobáink hangulatosak, világosak, otthonosak, melyekben két vegyes életkorú csoport működik.
Óvodánk a tevékenységközpontú óvodai nevelési programot adaptálva készítette el a helyi programját. Kiemelt feladatnak tartjuk a gyermekek egyénre szabott fejlesztését, az életre való felkészítését, valamint az egészséges életmódra nevelést.
Saját, jól felszerelt tornatermünk van, ahol a mindennapos foglalkozásokkal is hozzájárulunk a gyermekek mozgásigényének kielégítéséhez, és sokoldalú fejlődéséhez. Igyekszünk minél nyitottabbak lenni a szülők felé, jó kapcsolattartással, közös programokkal (nyílt ünnepek, kézműveskedések, kirándulások…)

ficanka_01    P1010533 (1)P1090670

ALAPÍTVÁNYUNKRÓL

Alapítványunk neve: Ficánka Alapítvány az Óvodai Oktatásért

Adószáma: 18267103-1-43

Számlaszáma: 11722003-20160247

Az alapítvány célja: A gyermekek önállóságát, kiegyensúlyozott fizikai és mentális fejlődését biztosító óvodai nevelés kialakítása és alkalmazása és ezen nevelési módszer minél szélesebb körben való megismertetése és kiterjesztése országos szinten.
A 1222 Budapest, Árpád  u. 61. szám alatti óvoda ellátottsági szintjének növelése, magasabb színvonalú felszerelésekkel való ellátása, az óvoda gyermekei részére programok szervezése, minél magasabb szintű óvodai nevelés feltételeinek megteremtése.

Köszönjük, hogy adója 1%-ával támogatja az óvoda alapítványát!

Ezúton szeretnénk megköszönni a Szülői Testületnek, hogy 2014. évi adójuk 1%-val támogatták a Ficánka Alapítványunkat. Az összegyűlt 189.706.- Ft-ból bútort készíttettünk, valamint tartalékoltunk az egész napos óvodai kirándulásra és játék-vásárlásra.

Általános tájékoztató

December 10. 2019. január hó
December 17. – pót 2019. január hó

Nyári zárás időpontja:

2019. február 15-e után dönt a Képviselő Testület a nyári zárásról!