Home » Egyéb » NÉBIH – foglalkozás az egészséges táplálkozásról

NÉBIH – foglalkozás az egészséges táplálkozásról

2019. január 9-én szerdán NÉBIH-program volt az óvodánkban. Ez volt a 2019-es év első külön programja, mely egyúttal a novemberi egészségnap folytatása is volt.

A programot vezető kedves fiatal hölgy egy interaktív foglalkozást tartott a gyerekeknek. Beszélgettünk az ételekről, közösen elkészítettünk egy bevásárló listát, majd játékból elmentünk a boltba és egyenként betettük az ételeket a kosarunkba. Hazaérve megtanultuk, hogyan kell alaposan kezet mosni, majd ugyanezt ki is próbálhattuk kézfertőtlenítő segítségével. Ezután kipakoltuk a bevásárolt ennivalót, mindent a megfelelő helyre. Megbeszéltük, hogy melyik ételt kell hűtőbe tenni, és melyiket nem. A gyerekek nagyon ügyesen tették ki a játék-ételeket a hűtő különböző polcaira.

A foglalkozáson minden gyermek szerepelhetett, s ezt különösen is élvezték – amellett, hogy érdekes és ismerős is volt számukra a téma.

NÉBIH01

NÉBIH02

NÉBIH03

 NÉBIH04

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.