Home » Beszámolók » Szüreti mulatság

Szüreti mulatság

 Évek óta hagyomány óvodánkban az őszi szüreti mulatság, amelyre a belépő családonként 1 kg szőlő. A rendezvény 2017. szeptember 22-én 16 órakor kezdődött a Nádasdy Általános Iskola kis néptánc csoportjának műsorával, majd az óvodások verseltek, körjátékoztak őszi szüreti verseket, énekeket. A csujjogatók után az apróságok kezet mostak a mustkészítés előtt. Az összenyomkodott fürtöket a darálóba, majd a szőlőprésbe helyezték felnőttek segítségével. A színben kialakított “piknik” helyiségben mindenki falatozott, és kóstolgatta a friss mustot. Az udvaron rendezett játékos sportverseny jutalma forgó volt a résztvevőknek. A játékban a testvérek is részt vehettek. A vidám délután tombolával és zsákbamacskával végződött. Minden gyerek – még a testvérek is – ajándékkal távozott. Jövőre ismét megismételjük a szüreti mulatságot.

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.