Home » Magunkról

Magunkról

“Mindenhez van jogom, hát játszom. Fentről gyereknek, lentről embernek látszom.” /Ratkó József/

A XXII. Kerületi Egyesített Óvoda egyik tagóvodája a Bartók Tagóvoda. Óvodánk lakótelepi környezetben helyezkedik el. Az épületben 6 csoportszoba található, melyek közül 4 saját terasszal rendelkezik. Csoportszobáink tágasak, jól felszereltek, a hozzájuk tartozó öltözőkben szép, új öltözőszekrényekbe pakolhatnak a gyerekek. Nagy örömünkre külön tornaterem és a nemrég átadott fejlesztőszoba is segítik a gyermekek optimális fejlődését.

Tevékenységközpontú óvodai nevelési programunk szerint a képességfejlesztés játékba ágyazottan történik. Csoportjainkban magas szakmai felkészültséggel rendelkező óvodapedagógusok és szakképzett dajkák gondoskodnak arról, hogy az óvodai élet a lehető legjobb legyen. Biztosítják a nyugodt, derűs, családias légkört, mely elengedhetetlen feltétele annak, hogy a gyermek szívesen, örömmel járjon óvodába, s befogadja azokat az ismereteket, amelyeket közvetíteni szeretnénk felé.

Az épület belső tágas tereit az óvodai tevékenységek figyelembevételével alakítottuk ki. A parkosított játszóudvar kitűnő lehetőséget biztosít a gyermekek mozgásigényének kielégítésére. Minden csoport külön udvarrésszel rendelkezik, melyek biztosítják a biztonságos, nagy területet az önfeledt játékra. Rendelkezünk egy gumiborítású tornapályával, ami remek helyszíne az udvari tornának is. Óvodánk udvara zöld növényzetben gazdag, minden csoportnak van saját virágoskertje, amit a gyerekekkel gondozunk. Nálunk már hagyomány az udvarszépítő munkadélután megszervezése, ahol szülők, gyermekeik és az óvoda dolgozói együtt tesznek udvarunk szépségéért.

Nagy hangsúlyt fektetünk a szülők és az óvoda jó kapcsolatának fenntartására. A Szülői Közösség vezetőjével rendszeresen tartunk megbeszélést, lehetőséget teremtve arra, hogy elmondhassák észrevételeiket, javaslataikat.

Az egészséges  életmód érdekében fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek óvodánkban naponta fogyasszanak gyümölcsöt és részt vehessenek sportrendezvényeken, mint például a Futafok, a Duatlon vagy a Kerületi Sportverseny. Óvodánk ezen eseményeken rendszeresen szép számmal képviselteti magát.

Betekintési lehetőséget biztosítunk a szülőknek az óvoda mindennapi életébe, fokozva ezzel az érzelmi biztonságot.

Számtalan érdekes programban van részünk. Minden hónapban vendégül látunk előadókat, művészeket, akik az általunk “oviszínháznak” nevezett délelőtt vendégei. Ősszel tartjuk az udvarszépítő munkadélutánt, advent elején karácsonyváró barkácsdélutánt rendezünk, melyen a szülők gyermekükkel közösen kézműveskedhetnek. December elején várjuk a Mikulást, majd közösen ünnepeljük a karácsonyt. Februárban elmaradhatatlan a farsangi jelmezbál, ezt követi a téltemetés, ahol csörgőeszközökkel vonulunk, és elégetjük a Kisze-bábot, elkergetve a telet. Tavasszal várjuk a Húsvéti Nyuszit, áprilisban virágot ültetünk a Föld napján, májusban az Édesanyákat köszöntjük, a hónap végén pedig az iskolába készülőket búcsúztatjuk. Június elején mindannyiunk nagy kedvence, a Gyerkőcnap kerül megrendezésre, ahol nagy eszem-iszom, dínom-dánom közepette együtt vagyunk -gyerekek, szüleik, testvéreik és mi, itt dolgozók-, táncolunk, játszunk.

Rendszeresen szervezünk programokat óvodánk falain kívül is. Szívesen teszünk sétákat a környezetünk adta helyszínekre, mint például a Nagytétényi Kastély, Duna-part, vasútállomás, pékség, mentőállomás, tűzoltóállomás, rendőrség, posta, zöldséges. Természetesen az év végi szülős kirándulások is nagyon népszerűek a gyerekek és a szülők körében egyaránt.

Egyesületünk, a Hat-Szín Virág Egyesület segítségével és számtalan sikeres pályázat megírásával bővítjük felszerelésünket (bútorok, sportfelszerelések, szabadtéri játékeszközök) és programjaink sorát.

IMG_20191002_144650

Óvodánk egyesületének neve: Hat-szín virág Egyesület

Egyesület számlaszáma: 11701004-20246644 (OTP Bank)

Köszönjük szépen mindenkinek, aki adója 1%-ával gondolt ránk!

2018-ban a számlánkra érkezett összeget óvodánk játékeszközeinek, sportszereinek bővítésére, gyermekeink  környezetének alakítására fordítottuk. Kisebb bútorokkal, berendezési tárgyakkal gazdagítottuk csoportszobáinkat elősegítve az esztétikus, gyermekbarát életteret, ezzel is biztosítva a nyugodt, barátságos, családias légkört.

A következő évben tovább  szeretnénk folytatni a megkezdett folyamatot és az udvari játékok eszköztárát is  gazdagítani  minden csoportban.

Óvodánkról és rendezvényeinkről készült képeket megtalálják az alábbi linken,

Az óvoda nyitvatartási rendje:

Óvodánk hétfőtől péntekig 6.00 órától 18.00 óráig tart nyitva

november 18. – pót  December hó
december 9. Január hó
december 16. – pót Január hó

Az étkezési díj napi összege: 525 forint.

Az átutalásos befizetés minden hónap 01.- e és 15.- e között lehetséges!

ÉVES ESEMÉNYTERV 2019/2020
  • 22.- 24.Szülői értekezletek
  • 21. – 23. Nyílt nap
  • 31. Nevelés Nélküli Munkanap
  • 31. Iskolaérettségi vizsgálatokra a beutalók elküldése a Pedagógiai Szakszolgálatnak
  • Február
  • Manócska bérlet- Klauzál Gábor Művelődési Központ
  • 11. Farsang
  • ?   Oviszínház
  • 28. Téltemetés
  • Március
    ?  Oviszínház
  • 13. Megemlékezés: március 15.
  • Kerületi sportnap
  • ?    Nyári zárás
  • 24– 28. Az óvoda és a csoportszobák dekorálása
  • 25– 27. Játszó délelőtt

Néhány program időpontja még nem ismert illetve a szervezés üteme határozza meg. Konkrét információt a későbbiekben nyújtunk.