Home » Hírek » Föld napja 2021

Föld napja 2021

received_3036340866595019Régi hagyományunkhoz hűen, ebben az évben is jeles nap volt óvodásaink életében április 22.-e, a Föld napja. Mint ez idáig oly sokszor, minden csoportban a beszélgetések, játékok, tevékenységek földünk tiszteletére, szeretetére, megóvására irányultak. A gyerekek -ki-ki életkorának megfelelően, képességeihez mérten- készítettek virágokat, festettek-rajzoltak földgömböt, térképet amiket betelepítettek az ott honos állatfigurákkal, növényekkel.. Nagycsoportosaink még a naprendszert is megalkották. Nem maradhatott el a környezetvédelem témaköre sem: a szelektív hulladékgyűjtés, az energiatakarékosság, a környezet tisztaságának fontossága.received_981295972416117 A hangulat megteremtéséhez, ismeretek elmélyítéséhez nagy mértékben hozzájárult a “Glóbi” rajzfilm sorozat “Varázslatos születésnap” című epizódjának közös megnézése, amihez nagyszerűen lehetett kapcsolni a virágültetést. Az időjárás is kedvezett nekünk, kicsit hűvös, de szikrázó napsütésben indulhattunk az óvoda udvarára. Minden gyermek hozott egy kis virágot-  köszönet érte a szülőknek- , amit közösen elültettünk az óvoda kis kertjeiben, ezzel köszöntve a földet. Csodaszépek lettek a kertecskék, a gyerekek boldogan nézegették. Sajnáltuk, hogy a szülőknek nem tudják megmutatni., de megbeszéltük, hogy nagy odafigyeléssel fogjuk közösen gondozni és így remélhetőleg előbb-utóbb lesz rá lehetőség.

T.Zs.

A képek közzétételét a szülők engedélyezték.

 

 

 

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.