Home » Hírek » Vendégek a Napvirág csoportban.

Vendégek a Napvirág csoportban.

erika1Éppen csak elmúlt a farsangi mulatság  máris újabb izgalmas nap következett a Napvirág csoportos gyerekek  életében: vendégek érkeztek hozzájuk. A kerületi óvodákból sok óvónéni jött el óvodánkba, hogy képet kapjon arról, miként valósul meg a 4-5 éves gyerekek csoportjában a finommotorika fejlesztése a vizuális nevelés eszközeinek segítségével az irányított tevékenységek és játéktevékenységek során. A csoport egyik kedvencével ” Fanyúvasztó Péterrel” indult a tevékenység. A mozgással kísért mondókázás mindig nagy örömet vált ki  a gyerekekből, most is vidáman választottak párt és követték a szöveg által megkívánt mozdulatokat. Ezután következett a közös alkotás, napocskák készítése, hiszen mindannyian várjuk már a tél végét, tavasz virradását. A gyerekek nagyon elmélyülten dolgoztak. Az óvónéni nagyon jó példát mutatott arra, hogyan lehet mindenkit a képességeinek figyelembevételével sikerélményhez juttatni: volt aki előre kivágott mintával dolgozhatott,-volt aki saját maga rajzolta körbe és vágta ki a formát és volt aki a teljesen önálló munka mellett saját ötleteit megvalósítva díszíthette és hozhatta létre saját napocskáját. Egy dolog volt amiből mindenki egységesen ugyanannyi  jutott ez pedig nem volt más, mint Erika néni mosolya, biztatása  és dicsérő szavai. erikaNagyon jó volt látni, milyen türelmesen várakoznak a gyerekek arra, hogy pajtásaik befejezzék a munkát és ők is alkotni kezdhessenek. hiszen nem mindenki fért oda egyszerre az asztalhoz. A várakozás idejét érdekes – óvónénik által, újrahasznosítással készített – társas és ügyesség  játékokkal töltötték, többek között:  gombkép kirakóval, „hógolyó” célbadobással, kupakvadászattal. Amikor minden érdeklődő elkészült  jöhetett vele egy kis játék a télűző vers mondogatásával és nem maradhatott el a Süss fel nap kezdetű dalocska sem, mielőtt  a tervezett helyükre kerültek. Nagyon vidáman, tartalmasan telt a délelőtt és bár a gyerekek biztosan szívesen folytatták volna még, egy másik nagyon kedvelt dolog következett a  napirendben: gyümölcs fogyasztás és utána az udvaron való játék.

Nagyon büszkék vagyunk „Napvirágjainkra” és az óvónénikre, dajka nénire.  Reméljük ezen a szép délelőttön vendégeink is jól érezték magukat és sok élménnyel, ötlettel gazdagodtak.

T.Zs.

A képek közzétételét engedélyezték.

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.