Home » Hírek » „Förgeteges ez a bál, még a ház is muzsikál…”

„Förgeteges ez a bál, még a ház is muzsikál…”

farsangi 2020Vidám zenétől, jókedvű kacagástól volt hangos az óvoda épülete 2020. február 12.-én, hiszen ezen a napon tartottuk  hagyományos farsangi bálunkat. Amerre csak mentünk szólt a zene és tündérek, pókemberek, pillangók, különböző harcosok és kedves állatfigurák hada ropta a táncot, varázslatos  karneváli hangulatot teremtve ezzel. Alig győztük dicsérni gyerekek szép jelmezeit – vigyázva arra, hogy ki ne maradjon senki – és nagyon jól esett az óvónénik jelmezeinek szóló elismerés is. Ahogyan a bálokban szokás a mulatsághoz a finom sütemények és szörpök is hozzá tartoztak. Kis táncosaink meg-megpihentek egy kis frissítőt kortyolgatva, új erőt merítve az édességekből.

farsang1 2020 A szép jelmezeken és a hangulatos zenén túl tréfás, egyszerűen végrehajtható feladatokkal is készültek az óvónénik. Többek között lehetett ping-pong labdát vinni kanálban, fánkot enni hátratett kézzel, kockacukor tornyot építeni kézzel illetve a nagyobbaknak cukorcsipesszel, lufit fújni és még számtalan érdekes, vidám feladattal cukorkát gyűjteni. A gyerekek nagyon élvezték ezeket a játékokat és boldogan mutogatták egymásnak mennyi édességet sikerült megszerezniük. Természetesen a játékokban nem voltak nyertesek és vesztesek, mindenki jutalomban részesült. Gyorsan elrepült a délelőtt és kicsit sajnálkozva vettük tudomásul, hogy elérkezett az ebéd ideje, meg kell válnunk alkalmi öltözetünktől. Megbeszéltük, hogy délután – ha nem is jelmezesen -, de  azért még folytatódik a mulatság.

T.Zs.

A képek közzétételét engedélyezték.

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.