Home » Hírek » Játsszunk mindannyian!

Játsszunk mindannyian!

Játsszunk Mindannyian!

„Az oviban volt egy labda,

Minden gyerek azt akarta!

Piros hátán fehér pettyek,

Gyermeklábak közt hempergett.”

(Éginé Szederkényi Edina)

2018 szeptember 14.-én, pénteken különösen vidám délelőttre készültek a „Bartókos” gyerekek, hiszen az országos játéknap keretében minden óvónéni tréfás, ügyességet, figyelmet igénylő tevékenységet tervezett az óvoda apraja-nagyja részére. A csoportszobában a játékot átszőtte az izgatottság, és a reggelizéssel sem végeztek még a gyerekek ilyen gyorsan, mint ezen a napon. Még kiscsoportosaink is érezték, hogy most valami más, valami különleges dolog készül.

Az udvarra érve alig győztük a sok kérdés megválaszolását, mindenhol érdekesebbnél-érdekesebb eszközöket láthattak a gyerekek. A különböző játékállomásokon más-más játékot lehetett kipróbálni, feladatot megoldani. A főszerepben – mint az egyik legvonzóbb eszköz-a labda állt. Lehetett kapuba gurítani, célba dobni, de nagy ügyességet igényelt a labdasöprögetés és a krikett is. Nem volt hiány sem dicséretben, sem biztatásban, sőt a jókedv is állandó társa volt a gyerekeknek. Nevetve drukkoltak egymásnak és sokszor tapssal jutalmaztuk a sikeres végrehajtást. Nagy sikert aratott a szlalomozás és az alagútban bújás is, amit a kicsik abba sem akartak hagyni egészen addig, míg más csábító játékkal újra fel nem keltettük érdeklődésüket. A sok mozgás közben azért pihenőket is tartottunk, amikor a gyerekek csillapíthatták szomjukat és falatozgathattak kedvenc gyümölcseikből. A mozgalmas délelőttöt a csoportonkénti lányok-fiúk közötti labdarúgó mérkőzések zárták. Válogatott focistáink is megirigyelhetnék azt a lelkesedést, aktivitást amivel próbáltak gólt rúgni  a játékosok, de meg kell, hogy mondjam kapusaink nagyon ügyesen helytálltak.

A délutáni pihenő és uzsonna után, folytatódott a játék. Miután mindenki kipihente magát, most a labda mellett a csoportos játékoké volt a főszerep: a gyerekek megtapasztalhatták mennyi ügyességet igényel a labda fenntartása egy ejtőernyőn, milyen gyorsnak kell lenni ahhoz, hogy a térfelünkről átdobjuk a labdát a másik csapatnak, úgy, hogy nálunk egy se maradjon. Ismét jókat nevettünk, sőt a vidámságot még az is fokozta, hogy néhány szülő is beállt játszani. Természetesen azok sem maradtak ki, akik inkább egyénileg szerettek volna tevékenykedni, az ugróiskolában ők is ügyeskedhettek.

Gyorsan elrepült az idő, és bár mindig sok a játék, nevetés az oviban, mégis most gyermekeink élményekben gazdagabban, egy rendhagyó nap után kicsit elfáradva indultak haza szüleikkel.

Tóth Zsuzsa