Home » Árnyaskert » Állatkertben jártunk

Állatkertben jártunk

A közelgő Állatok világnapja (október 4.) fontos és kiemelt ünnep óvodánkban, hisz környezeti programunk alappillérei az úgynevezett „zöld ünnepek”. Ennek okán 2018. szeptember 26-án, szerdán egész napos állatkerti kirándulásra indult az ovi apraja – nagyja. 4-5 és 5-6-7 éveseink nagy  izgalommal várták az indulást. Mindenki saját hátizsákjával a hátán indult neki az útnak. A busz ablakából utazás közben rácsodálkozhattunk fővárosunk
néhány nevezetességére is. Az Állatkertbe érkezvén állatról állatra haladtunk előre, szinte repült az idő. A gyermekekkel sikerült megnéznünk a Fóka – Mókát is, amit különösen élveztek, hallottuk az óriásvidra
„kiabálását”, sikerült megnéznünk a nemrég született kis gorillát, aki a kedvünkért még az üveghez is egészen közel jött, és láttuk az édesanyja hátán utazó kis tarajos hangyászt is. A legnagyobb kedvenc a zsiráf, a zebra és az elefánt volt.
A nap végén, hazafelé néhányan szunyókálással, néhányan a látottak megbeszélésével töltötték az időt, de egy biztos, mindenki élményekkel telve (és kellően kifáradva) ért haza.

Galambvölgyi Ágnes

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.