Home » Hírek » Nyílt nap a rendőrségen

Nyílt nap a rendőrségen

2017. szeptember 22-én, ellátogattunk a rendőrségi nyílt napra.

A gyerekek nagyon várták, hogy közelebbről is megcsodálhassák a rendőrséget és az általuk szervezett bemutatót.

Az első állomásnál rendőrmotoros bemutatott tekinthettek meg a gyerekek, majd egy autós mentést figyelhettek meg közelebbről. A következő állomáson egy mini KRESZ pálya és biciklik vártak minket. A gyerekek megfigyelhették, kipróbálhatták, hogy hogyan is kell közlekedni, melyik lámpa mit jelent (vasúti átjáró, gyalogos átkelőhely).A harmadik állomáson tenyér lenyomatott készítettek, minden gyermek tenyeréről készítettek egy lenyomatot, közben közlekedés, és járművekkel kapcsolatos feladatok voltak. A tűzoltóknál megnézhették a tűzoltó autót, sőt még tüzet is oldhatott minden gyermek. A mentő autót belülről is megnézhették, megmérték a vérnyomásukat. Sőt még a vezető ülésbe is beülhettek a hókotró autóban. Az épületben pedig rajzolhattak is akik megakarták örökíteni élményeiket.

Rengeteg élménnyel és meglepetéssel tértünk vissza az óvodába. A gyerekek nagyon élvezték és nagy örömmel mesélték szüleiknek ezt a remek napot.

Ezúton is köszönjük a  Rendőrségnek, hogy lehetőségünk volt egy ilyen szuper programon részt vennünk.

 

Schächter Beáta

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.