Home » Hírek » Márton napi felvonulás

Márton napi felvonulás

2017. november 9-én tartottuk a Márton napi lámpás felvonulásunkat. Egész héten készültünk erre a programra, a gyermekek lelkesen várták, hogy eljöjjön az a nap, amikor a héten készített lámpásaikba gyertyát gyújthatnak és sétálhassanak vele. A felvonulás késő délután kezdődött, ahová a szülőket is sok szeretettel meghívtuk. Először közösen énekeltünk, kedvenc libás énekeinket és mondókáinkat elevenítettük fel. Ezek után énekelve elindultunk égő lámpásainkkal és elsétáltunk a szomszédos utcákba. Eközben énekeltünk, beszélgettünk és ismerkedtek mind a gyerekek, mind a szülők. A séta végén visszakanyarodtunk az óvodába, ahol egy kis finomsággal vártak minket az óvó nénik. Még az udvaron kicsit énekeltünk, beszélgettünk, majd mindenki hazaindult lámpásával a kezében.

Így telt az idei Márton napi ünnepségünk.

 

Schächter Báta

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.