Home » Hírek » Kirándulás a Vadasparkba

Kirándulás a Vadasparkba

  1. október 2-án a Zöld béka csoport gyerekei ellátogattak a Budakeszi Vadasparkba.

A gyermekek külön busszal, reggel 8-kor kezdték meg útjukat, a vadaspark felé. A gyermekek már nagyon várták a kirándulást, akik már jártak itt elmesélték élményeiket a többieknek. Az út során figyelték a várost, és akik már ismertek egy-egy nevezetességet megosztották a többiekkel. Miután megérkeztünk a vadasparkba, megtekintettük egy két érdekesebb állatot, mint az Aranysakált, amely különösen tetszett nekik, a mosómedvét, az egereket. Ezek után megpihentünk picit, és a táskájából mindenki szemezgetett valami finomságot, és gyakran megkínálták vele társaikat is. A pihenés után megnéztük a madarakat, találkoztunk bagollyal, varjúval, cinegével, fácánnal és papagájjal. A papagáj különösen tetszett  a gyerekeknek, mivel köszönt nekik. Ezek után megnéztük a szarvasokat, őzeket, farkasokat és medvéket. Alaposan megfigyeltük őket és azt is megbeszéltük, hogy mit esznek. Egy- egy megállónál játszottunk is, megpróbáltuk képről, vagy hangról felismerni az állatokat, vagy pp azt is kipróbáltuk, ki mekkorát ugrik és az melyik állatnak felelt meg.

A kirándulás végén, még utoljára ettünk és ittunk, majd hazaindultunk a külön busszal. A gyerekek nagyon elfáradtak, olyan is akadt, aki elszenderedett az úton.

Schächter Beáta

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.