Home » Hírek » Tangazdaság

Tangazdaság

2016. szeptember 26-án óvodánk nagycsoportosai ellátogattak a kerületi Tangazdaságba.

Az utunk hegyre le, majd hegyre föl vezetett, a Tündérlépcsőn át egészen a Tangazdaságig. A Tangazdaság vezetője fogadott minket, majd körbe is vezetett. Megmutatta nekünk fűszer-, és növény kertjüket, ahol a növényeket mindenki megszagolhatta.

Ezek után megmutatta nekünk a szőlőket, amelyeknek leveleit és fürtjeit is megcsodálhattuk. A szőlőfürtöket meg is ízlelhettük, többfélét is kóstolhattak a gyermekek.

Végig vezetett minket a borospincében, láthattuk a hordóikat, és mesélt arról, melyik, mekkora, hány gyermek is férne bele.

Mire befejeztük a pince látogatást, már várt minket egy nagy vödör szőlő, egy daráló és egy prés gép. A gyermekek maguk készíthették a finom mustot, amelyet a végén meg is kóstolhattak.

Új erőre kapva indultunk vissza az óvodába.

Schächter Beáta

dscf6443 dscf6451