Home » Hírek » Állatkerti séta – Sárga méhecske csoport

Állatkerti séta – Sárga méhecske csoport

2016. szeptember 15-én az Árnyas kert tagóvoda Vegyes Sárga Méhecske csoportjának nagycsoportosai látogatást tettek Fővárosi Állat – és Növénykertben.

A gyerekek nagyon izgatottan várták a napot, főleg mivel egész naposra szerveztük a kirándulást, így aznap kimaradt a délutáni pihenés.

Megérkezvén az állatkertbe ketrectől ketrecig haladva csodálták az állatokat, beszélgettünk róluk, és megvitattuk a felmerült kérdéseket. Mindenki talált magának kedvencet, legtöbben a tigrisekre és a szurikátákra voltak kíváncsiak.

A látogatás végén pihenésképpen egy kis játszóterezés is belefért a kirándulásba, így boldogan mondtunk búcsút az állatkertnek és lakóinak.

Az egyik kisfiú hazafelé a buszon összefoglalta a nap tanulságát:

“Jó ez az állatkert, mert láthatunk olyan állatokat, amik nem élnek Magyarországon, de az állatoknak nem jó, mert ők be vannak zárva és nem a természetes élőhelyükön vannak.”

Galambvölgyi Ágnes