Home » Hírek » Szomszédos építkezés megtekintése

Szomszédos építkezés megtekintése

 

Pedagógiai programunk a környező világ tevékeny megismerésén alapszik. Éppen ezért igyekszünk kihasználni az olyan nem mindennapi helyzeteket, amelyben a gyerekek olyan szituációkkal, tárgyakkal, eszközökkel találkozhatnak, amire egyébként nem sok lehetőség  adódik a hétköznapokban.

Így esett, hogy egyik délelőtt átsétáltunk az óvodával szemközti telken folyó építkezést megtekinteni. A gyermekek ámulattal nézték, ahogyan a hatalmas munkagépek a talajt egyengették, hatalmas földkupacokat hordtak a telek egyik végéből a másikba. Közben beszélgettünk arról, hogy ez miért szükséges, illetve hogyan épül fel a ház.

Nem mentünk messzire, mégis hatalmas élmény volt számukra ilyen közelről megfigyelni a munkagépek működését, tevékenységét, használatát.

Galambvölgyi Ágnes

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.