Home » Hírek » Kirándulás a Kopaszi -gáton

Kirándulás a Kopaszi -gáton

DSCF5469

2016. április 21-én, csütörtökön kiemelt ünnepünk, a Föld napja alkalmából az Árnyas kert tagóvoda Vegyes Sárga Méhecske csoportja buszos kirándulást tett a közeli Kopaszi – gátra. Régóta terveztük ezt az eseményt, a gyerekek is türelmetlenül várták már.

A helyszínen tett séta folyamán megcsodáltuk a természet szépségeit egészen közelről, hiszen a Duna partján fészkelő kacsák szinte karnyújtásnyira megközelítettek bennünket, így testközelből figyelhettük meg tulajdonságaikat. Beszélgettünk a környezetvédelemről, a fák, természetes vizeink szerepéről, fontosságáról.

Kavicsot is dobáltunk egy kicsit a Dunába, hogy megnézzük mekkora hullámokat is ver fel, illetve az uszadék fák mozgását is megfigyelhettük a sok vízi jármű mellett (uszály, motorcsónak, kenuk).

Természetesen jutott idő egy kis játékra is a helyi játszótéren, ahol a gyerekek kalózokká válva vették birtokba a fa hajót.

Nagyon tartalmas és jó hangulatú délelőttöt sikerült eltöltenünk Budapestnek eme csodálatos részén.

 Galambvölgyi Ágnes

DSCF5539 DSCF5534

DSCF5564 DSCF5659

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.